شادتر زندگی کنیم

همه‌ ما دوست داریم شاد و خوشحال باشیم، اما این اتفاق همیشه نمی‌افتد.

بیا برای یک لحظه هم که شده، همه‌ این گرفتاری‌ها را فراموش کن و به راه‌های رسیدن به شادی فکر کن؛ سرزمینی که نشانی‌اش را همه بلدیم، اما خیلی‌وقت‌ها آن را گم می‌کنیم.

*مقایسه ممنوع!

اگر می‌خواهی خوشحال باشی، این‌قدر خودت را با بقیه مقایسه نکن؛ به‌جایش سعی کن به خودت و توانایی‌ها و نقاط قوتت بیش‌تر توجه کنی و به‌خاطر همه‌ این‌ها به خودت احترام بگذاری؛ ببینم اصلاً اگر تو به خودت احترام نگذاری، پس کی این‌کار را بکند؟ همه‌ احترام گذاشتن‌ها از همین نقطه شروع می‌شوند؛ عصبانیت و حسادت و شادی یک‌جا جمع نمی‌شوند؛ آن دو تای اول را بریز بیرون تا شادی جایی برای سکونت پیدا کند.

*به زندگی بگو «مرسی»

این جمله دیگر تکراری شده، ولی اگر واقعاً می‌خواهی از ناامیدی فرار کنی، باید از زندگی سپاسگزار باشی؛ به‌خاطر این‌ همه نعمت و امکان‌هایی که در اختیار توست و مرده‌ها از آن محرومند!

*جمع‌ها شادترند

تحقیق‌ها نشان داده‌اند آدم‌هایی که روابط اجتماعی گسترده‌تری دارند، شادترند؛ بنابراین اگر می‌خواهی به جمع این آدم‌ها بپیوندی، با آدم‌های بیش‌تری دوست شو، برای دوست‌هایت بیش‌تر وقت‌بگذار، دعوت به مهمانی‌ها را بپذیر، با بقیه برو پیاده‌روی و کوه.

*ساده غذا بخور

سعی کن غذاهای ساده، سالم و طبیعی بخوری؛ بد نیست تمرین کنی که کمی، فقط کمی کم‌تر از همیشه غذا بخوری؛ این‌کار تأثیر خوبی روی روحیه‌ات خواهد گذاشت؛ راستی، آن ضرب‌المثل قدیمی را هم فراموش نکن که می‌گوید: «مثل یک شاه صبحانه بخور و مثل یک گدا شام!»

*نقش نقشه در زندگی

آدم‌های خوشحال، صبح‌ها برای برخاستن از خواب، دلیل دارند و نقطه‌ مشترک همه‌ آنها این است، داشتن برنامه و هدف؛ اگر می‌خواهی شادی را تجربه کنی، باید به چیزی که دنبالش هستی، برسی؛ برای دست‌یافتن به هر چیز باید بدانی که اولین پله‌ نزدیک‌شدن به آن چیست.

*قاب عکسی برای لبخند

بعضی‌وقت‌ها باید چیزی را ببینی تا بتوانی خودت هم انجامش بدهی؛ بنابراین عکس یک آدم خنده‌رو را بگذار جلوی چشم که گاه و بی‌گاه یادت بیاید خندیدن چه‌شکلی است.

*در لحظه زندگی کن

در گذشته و اشتباه‌ها و شکست‌هایت زندگی نکن؛ درباره‌ آینده‌ ایده‌آل یا غیر ایده‌آلی که وجود خارجی ندارد هم رویا نباف و نگران نباش! اگر نتوانی امروز خوشحال باشی، چه فرقی می‌کند که فردا چه‌شکلی باشد؟ اگر می‌خواهی خوشحال باشی، باید بتوانی در لحظه زندگی کنی.

منبع: ممتاز نیوز

/ 0 نظر / 30 بازدید