سرطان پستان شایع ترین سرطان در ایران

کنگره تازه‌های بیماری‌های پستان امروز با حضور جمعی از جراحان و متخصصان این حوزه در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار شد.
به گزارش بانوی ایرانی به نقل از زن فردا ؛ دکتر بهرام مفید در حاشیه این کنگره گفت: «سرطان پستان به عنوان شایع‌ترین سرطان در زنان ایرانی و همچنین زنان جهان است. به طوری که سالانه حدود ۸ هزار و ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به سرطان پستان در کشور ثبت می‌شود.»
وی ادامه داد: «در حال حاضر میزان بقایای ۵ ساله مبتلایان در کشور ۷۱ درصد است. به همین دلیل وظیفه خود می‌دانیم که با ارائه مناسب چنین کنگره‌هایی نسبت به ارتقاء سلامت بیماران کمک کنیم.»
دکتر مفید گفت: «متاسفانه اکنون تغذیه مردم همانند سابق نیست و به طور دائم از خوراک‌ها و غذا‌های فست فودی استفاده می‌شود که به طبع عوارض بسیار سهمگینی را به دنبال خواهد داشت.»
وی ادامه داد: «برای مثال زمانی که کودکی از ۵ سالگی غذا‌های فست فود را استفاده کند تمامی آنزیم‌های آن در بدنش ذخیره شود مسلما در سن بالا‌تر با مشکل روبرو خواهد شد.»
دکتر مفید در ادامه یکی از اهداف بسیار مهم این کنگره را رادیوتراپی هدفمند به عنوان یکی از روش‌های جدید در درمان سرطان پستان، تشخیص زود هنگام سرطان پستان با یافته‌های اپی ژنتیکی و همچنین تبادل نظرات پزشکان و متخصصان در این زمینه اعلام کرد.
وی همچنین تصریح کرد: «متاسفانه سرطان پستان دومین علت مرکز ناشی از سرطان در زنان است. به طوری که احتمال ابتلاء زنان به سرطان مهاجم پستان ۱۳ درصد است.»
دکتر بهرام مفید در پایان گفت: «ترکیبات تری آزن دارای کاربرد‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف از جمله تولید دارو‌های ضد سرطانی است و در بسیاری از شیمی درمانی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.»
منبع: زن فردا
/ 1 نظر / 25 بازدید
بلاگ دایر

وبلاگ خود را به فهرست وبلاگ های فارسی اضافه کنید.